Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Bezpečný domov pro kotě

Bezpečný domov pro kotě 

  1. pozor na jedovaté květiny v bytě - nevěřte tomu, že je kotě nezkusí ochutnat! Malá koťata ráda všechno okusují, užužlávají, tahají a hrají si s tím. Je to dáno jejich zvědavostí a hravostí. Takže pryč s jedovatými kytkami z bytu !!! Mezi nejznámější jedovaté domácí kytky patří tchýnin jazyk, difenbachie, kroton, oleandr, asparágus, dračinec, monstera, alokázie, klívie, vánoční hvězda, azalky, brambořík a ozdobné papriky. Na jaře pozor na řezané kytky např. konvalinky a narcisy, v zimě o vánocích na jmelí !!! Koťátku můžete opatřit na bezpečné okusování šáchor (tzv. kočičí trávu).
  2. pozor na přívodní šňůry a kabely ke spotřebičům - koťátko nerozezná, která "šňůrka" je vhodná ke hraní a která ne. Takže používejte ochranné krytky, schovejte kabely za skříňky nebo pokud to nejde jinak, vytáhněte kabel ze zásuvky při vašem odchodu z bytu.
  3. pozor na léky (paralen, acylpyrin) - nenechávejte léky (hlavně ty v platíčkách) volně se povalovat na nočním stolku, na kuchyňské lince, na poličce, kam kotě vyskočí ... Bohužel stávají se i otravy z požití léků. Je to většinou velmi ošklivé, rychlé a s tragickými následky !!! Nevěřte tomu, že tohle přece kotě nesežere !!! Léky patří zásadně do lékárničky anebo na uzavíratelné místo (skříň, šuplík). Pozor, když vám pilulka upadne na zem, musíte ji najít anebo dotyčné místo důkladně vysát !!!
  4. pozor na otevřená okna a balkon - nejlepší je nechat okna zasíťovat a balkon zasklít nebo zasíťovat (pokud kočičákovi dovolíte chodit na balkon). Větrat můžete přes ventilačku, ale pokud odcházíte z domu, všechna okna i balkon pozavírejte. Nezapomeňte, kam kotě strčí hlavu, tam se protáhne celé !!!
  5. pozor na otevřené dveře - kotě je malé, velmi rychlé a díky zatahovatelným drápkům i tiché. Když budete odcházet z bytu ven, musíte vidět na kotě  (aby nebylo zavřené někde ve skříni nebo v pokoji, kde nebude mít přístup k záchodu a pití). Je dobré nabídnout kotěti nějaký pamlsek nebo hračku, aby se zabavilo než odejdete.
  6. pozor na otevřenou záchodovou mísu - jestliže koťátko má svůj kočičí záchod v koupelně nebo na záchodě, nezapomeňte zavřít poklop na záchodové míse. Zvědavé kotě snadno spadne do záchodové mísy, když nevidí, kam skáče. Může se zranit, začít se bát a přestat chodit na svůj kočičí záchod.
  7. v kuchyni - pozor na zapnutý sporák, otevřená dvířka u horké trouby, ostré nože, obaly a  zbytky od jídel, otevřené dveře od lednice,...
TOPlist