Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vrh H

Vrh H / Litter H           

datum narození / date of birth: 16.11.2015

matka / mother: IC Christina Ofi Daimont Cat,CZ x otec / father: IC FI*Lumipuron Dark Temptation

počet koťat / number of kittens: 2

pohlaví / sex: 2 kocourci / 2 boys

1.kocourek (velký černý) - Huge Manny - (BML ns 11)

2.kocourek (malý černý) - Hilarious Sid - (BML ns 11) 

Více fotek koťátek najdete na elbamo.rajce.idnes.cz/H-vrh%2C_Christina_a_Dar

Manny ve věku 14 týdnů:

Sid ve věku 14 týdnů:

Brzy ráno dne 16.11.2015 se naší Christince narodila 3 koťátka, dvě jsou černě stínovaná a jedno je hnědé stínované (ns 1131). Christinka je holka šikovná, takže porod proběhl bez problémů.

Koťátka krásně rostou a přibírají, po týdnu zdvojnásobila svoje porodní váhy. Christinka je jako vždy úžasná a velmi pečlivě se stará o svoje koťátka. Hnědé koťátko po týdnu otevřelo svoje oči.

Koťátka nám rostou jako z vody. Po 14 dnech mají trojnásobek své porodní hmotnosti. Všechna tři mají už otevřené oči a trochu se pohybují po pelíšku. Jejich největší starostí je jíst a spát :-)

Koťátka nám po týdnu zase vyrostla a vypadá to, že všichni jsou kocourci.

S dětmi jsme vymýšleli jména pro naše kočičí miminka. Nechali jsme se inspirovat kresleným pohádkovým příběhem Doba ledová (Ice Age), který je nejoblíbenějším filmem našich dětí. Další důvod je, že tento vrh jsou "zimní" koťátka, proto jména z Doby ledové wink

Takže vám představujeme:

Huge Manny  - "obrovského" Mannyho,

Hilarious Sid - "legračního" Sida

Honest Diego - "čestného" Diega

Koťátka se už čile pohybují po pelíšku, nebude trvat dlouho a vydají se na průzkum okolí. Krásně reagují na lidský hlas a zvědavě nás pozorují, když se přiblížíme k jejich pelíšku a mluvíme na ně. Christinka se o ně pečlivě stará.

Minulý týden byl pro nás velmi smutný a těžký. Dne 15.12.2015 nás náhle a nečekaně opustil a odešel do kočičího nebe hnědý kocourek Diego. Ostatní koťátka a dospělé burmilly jsou vpořádku. Od pana veterináře máme potvrzené, že obě zbývající koťátka jsou kocourci.

Manny a Sid nám dělají velkou radost a tím vyvažují smutek po Diegovi. Oba už jí konzervičky a maso, občas ochutnají i granulky, samozřejmě ještě pořád pijí mlíčko od Christinky. Spolehlivě chodí na kočičí záchůdek a jsou velmi čistotní. Oba jsou jako malí čertíci z krabičky, neustále se pošťuchují a perou. Jsou velmi mazliví, i když na nás neustále zkouší ostrost svých malých zoubků. Sárinka velmi ráda pomáhá Christince s koťátky.

Koťátka po týdnu zase o kousek vyrostla. Jsou o něco více šikovnější a rychlejší. Už zkouší šplhat na škrabadlo, i když cesta dolů je ještě trochu problém smiley Moje dcerka Bára mi velmi ráda pomáhá s koťátky a Sid i Manny se od ní nechají bez protestů nosit v náruči. Nejoblíbenější činností koťátek je spánek a samozřejmě dohromady s Christinkou a Sárou a nejlépe na pohovce v obýváku. Naštěstí pro nás zbývá ještě dost velký kus pohovky na sezení wink  

Po delší době přinášíme nové informace o koťátkách. Manny a Sid jsou už ve věku 14-ti týdnů. Jsou to naše největší koťátka jaká jsme kdy měli, ve 14-ti týdnech váží Manny 2080 g a Sid 1952 g. Povahově je Manny více akční, víc lumpačí, skáče velmi rád a hodně vysoko (myslím, že se časem naučí otvírat dveře wink), je neskutečně zvědavý a člověk ho má neustále v patách. Také je obrovský mazlík, když se rozhodne vleze člověku na klín, schoulí se do klubíčka a spokojeně usne... laugh

Sid také dokáže lumpačit a "lítat" po bytě, je ale klidnější a dříve se unaví. Lehne si někam do pelíšku a spokojeně spinká. Rozhodně nám neskáče po dveřích, nehoní stíny na zdi a hýbající se "obrázky" v televizi jako Manny. Když si vezmu Sida do náruče, tak mi tam také usne jako Manny. Oba kocourci jsou typičtí burmiláčci... hraví, kontaktní, umazlení, nechají se vzít bez problémů do náruče i od našich dětí.

Koncem ledna 2016 u nás na návštěvě paní Vošická s rodinou podívat se na Sida. Koťátka byla velmi hodná a celou dobu proležela dcerkám paní Vošické Julince a Terezce v jejich náručích smiley Děkujeme moc za dárky a za krásně strávené odpoledne smiley

         

 Začátkem února k nám přijel na návštěvu pan Háša se svojí rodinou za Mannym. Koťátka byla víc akční. Manny se tulil a hrál si s malým Davidem. Děkujeme za příjemné odpoledne smiley

        

A takto pěkně spolu spí v jednom pelíšku naši kočičí mazlíčci, když se mohou přitulit k lidem, tak jsou také velmi spokojení:

                                 

Dne 27.2. odjel Sid do nového domova. Myslím, že jsme Siďouškovi našli báječný domov. Přejeme Sidovi spokojený a dlouhý kočičí život :-)

Dne 7.3. odjel Manny do nového domova. Prodloužil si u nás pobyt o týden a myslím, že si ho u nás užil. Ještě než Manny odjel, tak jsem ho zvážila. Manny je jednoznačně dosud největším odchovaným koťátkem v naší CHS, ve 4 měsících vážil 2,52 kg. Mám  z něj radost smiley  Přejeme Mannýskovi krásný a dlouhý kočičí život!!!

Bára a Manny:                                        Kubík s kočičími kluky Sidem a Mannym:

                      

 

TOPlist