Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vrh B

Vrh B            

datum narození: 21.10.2010

matka: CH Christina Ofi Daimont Cat,CZ x otec: IC Emillis Muf Daimont Cat,CZ

počet koťat: 2

pohlaví: 1 kocourek - Bert - BML ns 11 

         1 kočička - Berenika - BML ns 11 31 

Bert:

 

Berenika:

Christinka je šikula, protože celý porod zvládla bez naší asistence. Porodní hmotnost koťátek se pohybovala nejspíše kolem 100g, protože vážena byla až druhý den a to už měla 114g a 115g. Takže jsou to pořádní cvalíci :-) Tmavší koťátko bude asi kocourek a světlejší kočička (není to 100%, protože jsou ještě mrňousci). Kotínci krásně prospívají a Christinka se o ně vzorně stará :-)

Po týdnu jsme koťátka vážili a kočička vážila 232g a kocourek 234g. Jsou to pěkní bumbrlíčci :-)

Po 14 dnech jsme koťátka znovu vážili :-) Kocourek má 340g a kočička 330g. Takže krásně přibírají !!! Očička mají otevřená a už se začínají pošťuchovat a prát v pelíšku :-)  Také se začínají trochu povahově projevovat. Kocourek je "maminčin" mazánek, nejlépe je mu u Christinky v pelíšku, kdežto kočička je odvážnější a na dlani u člověka je moc spokojená a neprotestuje :-)

Koťátka už mají svoje jména, takže seznamte se prosím :-) Tmavší kocourek se jmenuje BERT (Bertík) a světlejší kočička BERENIKA (Berunka).

Po 3 týdnech jsme vážili koťátka. Bertík má 445g a Berunka 470g. Už se snaží vylézt z pelíšku i přes velkou Christinčinu nelibost. Moc rádi se nechají drbat na bříšku, jsou to prostě mazlíčci :-)

Po 4 týdnech jsme vážili koťátka a mají už přes půl kila. Berunka ještě pořád pije jenom mlíčko od Christinky, kdežto Bertík kromě Christinčina mlíčka nepohrdne tvarohem s Tatra mlíčkem, zatím podávaném na prstu. Obě koťátka už objevují a prolézají úkryty v bytě a dávají Christince někdy pořádně zabrat! Začínají pěkně lumpačit ...  :-)

Bertíkovi a Berunce je jeden měsíc, ještě pořád pijí jenom mlíčko od Christinky. Umí už  vylézt z ohrádky, vyškrábat se na pohovku, učit se od Christinky triky kočičí sebeobrany, chodit na kočičí záchod a prozkoumat kdejaký kout v bytě. Obě koťátka jsou úžasní mazlíčci a nedělá jim problém usnout na člověčím klíně. Bertík si dokonce sám zamňoukáním říká, že chce na klín, bude z něj prvotřídní mazlík jako je jeho táta Muf  :-)

Bertíkovi a Berunce je skoro 7 týdnů, nejraději spinkají na pohovce přituleni k hřejícímu radiátoru. Papají Tatra mlíčko s tvarohem a Bertík nepohrdne masíčkem a koťátkovskou konzervičkou. Stále ještě pijí mlíčko od Christinky. Umí si krásně brousit drápky na škrabadle. Momentálně nejoblíbenější místečko na spaní jsou pelíšky na škrabadle :-) a když z toho vznikne valná burmilí hromada, tak jsme rádi, že máme jen 2 koťátka, víc by se jich do pelíšku s Mufem a Christinkou nevešlo :-)))) Berunka i Bertík jsou prvotřídní mazlíčci, kteří při hlazení předou jako o život :-)))

Koťátkům už je 8 týdnů a statečně absolvovali očkování na veterině. Z Bertíka je velký mazlík, který dává přednost odpočívání u mě, kdežto Berunka více tíhne k mužské části rodiny. Koťátka jsou jako na Duracell baterie, hlavně když se honí a běhají po celém bytě. Jsou jako všechna mláďátka ... prostě úžasná :-)

Bertíkovi a Berunce je už přes 10 týdnů. Krásně jsme si s nimi užili vánoce hlavně naše dcerka Barunka. Myslím, že koťátka byla pro ni nejlepším dárkem pod stromečkem :-) Jsou to naše sluníčka. Dokonce neprováděli žádné nájezdy na stromeček, o ten se víc zajímali dospělí kočičáci. Koťátka se Báry nebojí a proto budou vhodná do rodin s dětmi.

Koťátkům je 11 týdnů a další přeočkování na veterině zvládli s přehledem, Bertík dokonce předl. Obě koťátka jsme vážili. Bertík i Berunka měli 1,5kg, takže jsou to krásná a velká burmilí koťátka! Oba už našli své budoucí rodiny s dětmi a určitě budou mít báječný kočičí život.

Bertíkovi a Berunce je 13 týdnů. Kontrolně jsme je vážili, abychom věděli, jak nám vyrostli. Bertík vážil 1,9kg a Berunka vážila 1,7kg. Takže jsou krásná velká burmilí koťátka :-) Dneska 22.1.2011 Berunka odcestovala s manželi Najmanovými do Rtyně v Podkrkonoší. V novém domově bude mít smečku 3 bílých švýcarských ovčáků, takže moc se těšíme na kočko-psí fotečky :-)

29.1.2011 Bertík odcestoval do nového domova k rodině p.Chmelařové do Kroměříže. Bez problémů si zvykl na nové prostředí i na rodinu. Přejeme oběma koťátkům Bertíkovi i Berunce šťastný a dlouhý kočičí život a budeme se těšit na fotečky a další zprávičky z nových domovů :-) 

Fotky Bertíka a Bereniky v nových domovech najdete na: http://elbamo.rajce.idnes.cz/B-vrh_nove_domovy/ 

TOPlist