Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Světové výstavy

Světová výstava koček v Praze v České republice, 25.a 26.10.2014

 Kiara a já smiley před posouzením

Po 14-ti letech se v České republice opět konala Světová výstava koček. Akce probíhala v Praze na výstavišti v Letňanech. Přihlášeno bylo 1600 koček 46 plemen z celé Evropy, Ruska a dokonce i Brazílie. Koček plemene burmilla bylo celkem 30, z toho nejpočetnější byla skupina I - 27 burmil, které posuzovala paní Helene Lis  (SE),  skupinu II - 3 burmilly posuzovala paní Gina Grob (LI). 

Na výstavu z dalekého Finska přijel dědeček koťátek našeho G-vrhu SC Gem´s Archduke Joseph, DVM se svojí majitelkou Vuokko-Maarit Kahkipuro. Také táta koťátek IC FI*Lumipuron Dark Temptation s Markétou a Olinem Kollmannovými se zúčastnili výstavy. K vidění byla i tetička koťátek IC FI*Lumipuron Excellent Future a její majitelka Rita Petručionyte. Z našeho G-vrhu koťátek na výstavu přijela Kiara Elbamo Angels,CZ se svými majitelkami Florou a Gábi Melenovými :-))) Kiara byla na výstavě úspěšná, získala Ex1 ve třídě 12 (koťata 3-6 měsíců) !!! Při posouzení byla moc hodná a pěkně držela. Moc děkujeme Floře a Gábi za pěknou prezentaci naší chovatelské stanice a za čas, peníze i úsilí, které je to stálo !!! smiley

Na výstavě byla spousta krásných burmilek z Litvy, Anglie, Švédska, Finska, Francie, Itálie a samozřejmě České republiky. Výsledky posouzení najdete zde:

dědeček SC Gem´s Archduke Joseph,DVM:                 táta IC FI*Lumipuron Dark Temptation:

                     

společné foto Dara s Markétou a Duka s Vuokko:

tetička IC FI*Lumipuron Excellent Future:                      Kiara Elbamo Angels,CZ:

                     

 

 

Světová výstava koček v Poznani v Polsku, 29.a 30.10.2011

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
O víkendu 29.a 30.10.2011 jsme se s Christinkou zúčastnili Světové výstavy koček v Poznani v Polsku. Výstava se konala na Mezinárodním výstavišti v obrovské hale 3 a 3a. Na výstavu bylo přihlášeno 1510 koček, z toho nejpočetnější skupinou byly mainské mývalí kočky (291), potom norské lesní kočky (176), britských koček bylo 148 a perských 109. Vystavovatelé z ČR měli 3. nejpočetnější výpravu vystavovatelů na Světové výstavě v Poznani. Burmilek bylo přihlášených 18 a zúčastnilo se jich 17. Na výstavě se sešli chovatelé z ČR (7 burmilek), Litvy (5 burmilek), Švédska (2 burmilky) a Itálie (3 burmilky). Nejvíce se zúčastnilo burmil ze skupiny I (13), ze skupiny II (4). Největší konkurence byla ve skupině I třída 12 (koťátka 3-6 měsíců), kde se sešlo 5 koťátek. Ve třídě 5 skupiny I se sešly 2 burmilky, naše Christina Ofi Daimont Cat*CZ a litevská kočka LV*Silver Glory Ace Breezy. Všechny ostatní burmilky byly ve své třídě samy. Skupinu I posuzovala finská posuzovatelka paní Anne Paloluoma-Sundholm, skupinu II posuzovala paní Donatella Mastrangelo z Itálie.

Výstava byla velmi dobře zorganizovaná. V halách bylo spousta stánků s chovatelskými potřebami, s občerstvením, stánky s uměleckými předměty s motivy koček, prodejna FIFé kokard a také stánek pořadatelů WW 2012, Světové výstavy koček pro rok 2012, která se bude konat v Záhřebu v Chorvatsku.

Naše Christinka se finské posuzovatelce líbila, hlavně její srst a čistota "stříbra". Christinka pořád něco povídala na posuzovacím stole a od paní posuzovatelky dostala pěkný posudek, na kterém na konci bylo napsáno v kolonce Comment (komentář): So sweet ♥ Konkurentka Christinky, litevská kočička, byla také moc pěkná, byla o něco větší, méně upovídaná a měla kulatější hlavičku. Z dospělých burmilek skupiny I získala BIV česká kočka Zeta Jones Dee, z koťátek česká kočička Helene Elisabeth Simran a z dospělých burmilek skupiny II švédská kočka Beharas WB Nikita. Nominaci do BIS (soutěže o Světového vítěze 2011) získaly hned 3 burmilky a to ze skupiny I česká kočka Zeta Jones Dee, švédský kocour kastrát Beharas WB Otto a ze skupiny II švédská kočka Beharas WB Nikita. Takže je to velký úspěch, že ze 17-ti burmilek byly 3 nominované do BIS. Nakonec se podařilo a největším českým úspěchem bylo získání titulu WW 2011 pro kočku burmillu SC Zetu Jones Dee !!! Všichni jsme měli obrovskou radost a také jsme Zetě pořádně fandili :-) Je to úžasný úspěch jak pro burmilly, tak hlavně pro ČR, protože české burmilky jsou opravdu krásné !!! :-)

Fotky najdete na elbamo.rajce.idnes.cz/Svetova_vystava_kocek%2C_Poznan_Polsko%2C_2011

Na fotce je kočka Christina Ofi Daimont Cat,CZ.

 

TOPlist