Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Speciální soutěž a prezentace plemene

MVK Praha 19.5.2012, Speciální soutěž plemene Burmilla

 
V sobotu 19.5.2012 jsme se jeli podívat na MVK do Prahy, kde probíhala i Speciální soutěž plemene burmilla. Akci pořádala ZO Star Cats a konala se v hotelu Olympia Tristar. Dohromady se sešlo 37 burmilek z obou skupin, přičemž početnější byla skupina I ve které bylo 24 burmilek a ve skupině II bylo 13 burmilek. Jako posuzovatelé byly pozvány dvě zkušené dámy, které samy chovaly nebo aktivně chovají plemeno burmilla (o to víc si ceníme posuzování a posudku) a to paní Barbro Helmer ze Švédska (CHS Beharas), která posuzovala skupinu I a paní Penny Bydlinski z Velké Británie (CHS Penric), která posuzovala skupinu II (červené a želvovinové burmilly). Akce byla moc pěkně připravená i prostory byly pěkné. Všechny burmilky byly pohromadě, takže bylo se na co dívat. Potkali jsme se a popovídali jsme si s báječnými lidičkami, kterých je okolo burmilek spousta a celý den nám velmi rychle utekl.

Výstavy se zúčastnila i naše Berunka (IC Berenika Elbamo Angels,CZ) s Yvetou. Holka kočičí nám roste do krásy a jsme moc rádi, že má tak báječnou paničku, která věnuje svůj čas, námahu a finance a krásně prezentuje s Berunkou naši CHS na výstavách. Berunka soutěžila ve třídě interchampionů a získala Ex2 (výborná 2) ze 3 koček, která byly přihlášeny do této třídy. Berunku porazila její prateta Silva (IC Felis Zitteli´s Silver Star,NL), která je už starší 5-ti letá kočka s krásně zelenou barvou očí a velmi kvalitní srstí s krásným stříbrem. Paní Barbro ocenila i její silnou bradu a pěkný profil hlavy. Silva získala CAGCIB, nominaci do BIS, nominaci do Speciální soutěže burmil a byla Nejlepší kočkou ze skupiny I (což je  nádherný úspěch v takové konkurenci). Berunce je teprve 1,5 roku, takže ještě není úplně "hotová" kočička a potřebuje čas. Celou výstavu nakonec vyhrál SC Aaron Silver Piccollo,CZ, který získal BIV (porazil Silvu), titul Nejlepší kocour v Speciální soutěži burmil (z obou skupin I a II) a Nejlepší burmilla ze všech a nakonec vyhrál i BIS v III.skupině krátkosrstých koček. Takže gratulujeme Aaronkovi!

Berunka se teď bude připravovat na mateřské povinnosti a jestli vše dobře dopadne, tak na podzim 2012 by měla mít koťátka. Otcem koťátek bude CH Gino Mogadiscio,CZ (táta úspěšného Aaronka) Markéty Kollmannové, takže nám držte pěsti pro štěstí, ať vše dobře dopadne :-)

Více fotek z MVK v Praze najdete na: elbamo.rajce.idnes.cz/MVK_Praha_2012,_Specialni_soutez_plemene_burmilla

Na fotce je kočka Berenika Elbamo Angels,CZ při posouzení. 

 

MVK Chodová Planá 2011, Prezentace plemene Burmilla

 

V sobotu 3.9.2011 proběhla prezentace plemene Burmilla v rámci MVK Chodová Planá. Prezentace se konala k výročí 30-ti let od 1.vrhu burmill (11.9.1981). K vidění bylo 13 českých burmilek z obou skupin stříbřité i zlaté barvy. Všem zúčastněným chci poděkovat, konkrétně Markétě a Olinovi Kollmannovým s Baby Beauty a Emmou Silver Picccollo, dále Hance a Elišce Boevovým s Eliotem Silver Piccollo, Lindě Kolocové s přítelem a s Violetou Gold Blue Sweety Burms, Tereze Májové s manželem a s Queen Alvou a Xarou Blue Dee, Lence Venclíkové s Řízkem (Roemah Koetjing Ozzy Osbourne), Šárce Štědroňské s Gastonem a Gabrielem Garcia Simran, manželům Libertínovým s velmi úspěšnou Zetou Jones Dee a Aleně Opatrné s Tamiko Ti-Ti a Sango Momoiro. Také moc děkuji Lence Venclíkové, že se ujala prezentace i za připravený materiál, který se promítal. Škoda jen, že času bylo málo (pouze 20 min), protože o burmilkách se dá povídat a povídat... Také chci poděkovat paní Kovácsové za předvedení kočky lilové barmy Rhapsody v.Blauen Palais a paní Solarové za předvedení kocoura perského stříbřitého stínovaného Hyde d´Argent Gabrie při vyprávění o historii vzniku plemene burmilla.

V neděli 4.9. byly na výstavě k vidění 2 burmilky, Christina Ofi Daimont Cat a náš odchov Amálka Elbamo Angels. Tímto děkuji i Daně Jechové s maminkou, že nám přivezly ukázat Amálku :-) Jak dopadly naše holky? Christinka v sobotu získala posledního CACIBa a stala se tak Interšampionem, v neděli získala prvního CAGCIBa a nominaci do BIS. Amálka v neděli získala prvního CAC. Na to, že byla Amálka na své první výstavě, tak se chovala způsobně :-) Jsem ráda, že Dana s maminkou a Amálkou vydržely dlouhé čekání na posouzení, protože na řadu jsme přišly až kolem 13 hodiny. Amálka se nám (mně, Honzovi i Barunce) moc líbí a je na ní vidět, že je milovanou a opečovávanou kočičkou a za tohle moc a moc děkuji Daně a její rodině, protože tohle je pro nás důležitější než kupa titulů z výstav !!! :-)

A abych nezapomněla, tak velký dík patří Kláře Krmelové a Lucce Linkeové, které vše zdokumentovaly a fotily :-) Fotečky z výstavy a z prezentace najdete ve 3 albech na burmillaclub.rajce.idnes.cz/

O výstavě v Chodové Plané vyšel i článek s fotkou naší Christinky a mojí maličkostí tachovsky.denik.cz/zpravy_region/vystava-predstavila-i-burmilly20110904.html

Další fotečky našich holek - Christinky a Amálky a prezentaci burmilek najdete v albu: elbamo.rajce.idnes.cz/MVK_Chodova_Plana%2C_3.a_4.9.2011/

Na fotce je kočka Amálka Elbamo Angels,CZ.

 

TOPlist