Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vrh G

Vrh G / Litter G           

datum narození / date of birth: 30.4.2014

matka / mother: IC Christina Ofi Daimont Cat,CZ x otec / father: IC FI*Lumipuron Dark Temptation

počet koťat / number of kittens: 4

pohlaví / sex: 2 kočičky a 2 kocourci / 2 girls and 2 boys

                1. kočička - Graceful Sarafina - BML ns 11 31 - ZŮSTÁVÁ DOMA

                2. kočička - Glamorous Kiara - BML ns 11 

                3. kocourek - Great Kovu - BML ns 11

                4. kocourek - Glorious Simba - BML ns 11 31  

Více fotek koťátek najdete v albu elbamo.rajce.idnes.cz/G-vrh%2C_Christina_a_Dar/

Odkaz na album fotek koťátek v nových domovech elbamo.rajce.idnes.cz/G-vrh_nove_domovy

Na fotkách jsou koťátka ve věku 13-ti týdnů:

Sarafina:

   

Kiara: 

Kovu:

Simba:

 

Christince se 30.4.2014 narodila 4 koťátka, 2 jsou černě stínovaná a 2 černě stínovaná s barmským ředěním. Porod začal kolem 10 hodiny a skončil kolem 14 hodiny. Christinka zvládla porod na jedničku, je to naše šikulka. O koťátka se stará perfekně. Po týdnu koťátka zdvojnásobila svoje porodní váhy. 

Koťátka krásně prospívají a úžasně rostou. Po 12 dnech měla už všechna otevřená očička. Po 14 dnech ztrojnásobila své porodní váhy a už se začínají batolit po pelíšku. 

Začaly jsme pro ně s dcerkou Bárou vymýšlet jména. Bára miluje úžasný kreslený příběh Walta Disneyho Lví král 1. i 2.díl, takže jsme se obě nechaly inspirovat lvími jmény. Takže vám chceme představit "půvabnou" Sarafinu, "okouzlující" Kiaru, "velkého" Kovu a "slavného" Simbu.

Ve 3 týdnech se koťátka pohybují s velkou jistotou po pelíšku, perou se o Christinčino mlíčko, špicují ouška, když zaslechnou nějaký zvuk. První odvážná, která opustila bezpečí pelíšku a vydala se na průzkum okolí, byla Sarafinka.

Ve 4 týdnech se koťátka se už perou v pelíšku mezi sebou. S ocáskem nahoru se vydávají na průzkumné cesty z pelíšku ven. Bez problémů se nechají vzít do ruky a pohladit, krásně reagují na hlas člověka. Budou velmi kontaktní a umazlená. Zajímají se, co dobrého má v misce jejich kočičí máma a začínají papat i masíčko, kapsičky a tatra mlíčko s tvarohem, ale stále sají mléko od Christinky.

V 5 týdnech všechna koťátka už krásně papají z misky masíčko, kapsičky a ochutnávají i kotěcí granulky. Jsou vzorně čistotná, všechna chodí čurat i kakat do kočičího záchůdku. Hrají si nejen spolu ale i s námi. Nejraději objevují nové skrýše a zákoutí v obýváku. Když se unaví, lehnout si k nám na pohovku a spokojeně usnou :-) 

Koťátkům je 6 týdnů a objevila kouzlo velkého škrabadla. Všechna jsou velmi šikovná a bez problémů po něm šplhají do výšky. Jsou to naše malé "motorové myšky", které se po obýváku rozutečou do všech stran a běhají sem a tam, když zrovna nepořádají kotěcí bitvy a pranice mezi s sebou. Nejsladší jsou, když usnou na pohovce na jedné valné hromadě a spí a spí ...

Koťátkům je 7 týdnů a stávají se z nich průzkumníci. S ocásky nahoru pobíhají po bytě a "loví" všechno možné. Kovu váží už 830g, bude z něho krásný velký kocour, povahově je pohodář a naše nejlépe papající koťátko. Nejmenší Simba je neuvěřitelně akční kocourek, skáče z výšky a vůbec se nebojí. Kiara je průzkumnice a nebojsa. Sarafinka je něžná holčička a tak trošku vybíravka v jídle. Všechna jsou naše stříbřitá "zlatíčka" a užíváme si je každý den :-)

Koťátka v 9-ti týdnech byla na očkování. Byla moc hodná a vůbec "neplakala". Rostou z nich šikovní kočičáci. Nejraději pořádají honičky po celém bytě anebo šplhají, kde se dá.

Koťátkům je 10 týdnů a červencový víkend byl ve znamení návštěv. Na koťátka se přijeli podívat jejich budoucí majitelé. V pátek se k nám na návštěvu stavila paní Zuzana s manželem podívat se na Kovu, v sobotu přijeli paní Flora a Gábi s přítelem Tomášem za Kiarou a v neděli Saša s maminkou Marianou a tatínkem Nikolayem za Simbou. Chceme VŠEM MOC PODĚKOVAT, byla to tři úžasná odpoledne a jsem nadšená, že naše koťátka budou mít tak báječné, starostlivé a milující paničky a pánečky !!! Také moc děkujeme za dárečky :-) Musím pochválit koťátka, chovala se jako pravé burmilky... společenské, hravé, nebojácné, nechala se všechna pohladit a pochovat v náruči. Do alba na rajčeti jsem přidala více fotek z návštěv. A moc se těšíme na další setkání v srpnu :-)

   

Koťátkům je 11 týdnů. Z celého bytu mají jedno velké hřiště. Jsou neskutečně obratná ve skocích a šplhání. Koťátka jsme pro orientaci vážili a v 11 týdnech Kovu vážil už 1,4 kg, Simba 1,2 kg, Sarafina 1,3 kg a Kiara 1,25 kg. Takže jsou to krásná a velká koťátka :-)

Koťátkům je 13 týdnů, druhé očkování zvládla statečně. Ve 13-ti týdnech vážil Kovu 1,60 kg, Simba 1,40 kg, Kiara 1,46 kg a Sarafina 1,49 kg. Koťátka jsou velká a vyrostla nám do krásy. Jsou hravá, velmi společenská a další týden budou odcházet do nových domovů.

Dnes 6.8. odjel do nového domova do České Lípy Simba se svojí malou majitelkou Sašou a jejími rodiči. Simba byl moc hodný a cestu do nového domova zvládl na jedničku. V novém domově už na něj čekala psí kamarádka jorkšírka Jessika. První společnou fotku najdete v albu.

V pátek 8.8. odjel do nového domova do Karlových Varů náš druhý kocourek Kovu. 1.den a noc v novém domově zvládl výborně a paní Zuzana s manželem jsou z Kovu (Bertíka) nadšeni. Děkujeme za krásnou smsku !!! :-)

Dneska 9.8. si přijeli pro Kiaru paní Flora s přítelem a s dcerou Gábi. Kiarka bude bydlet v Kladně a podle prvních zpráv cestu zvládla na jedničku a v novém domově se jí velmi líbí. Celá rodina je z Kiarky unešená a my máme velkou radost. Děkujeme moc za zprávičky o Kiarce !!! :-)

Všechna koťátka mají báječné domovy a přejeme Kiarce, Kovu a Simbovi hodně lásky a krásný dlouhý kočičí život :-)

TOPlist