Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vrh F

Vrh F            

datum narození: 22.9.2013

matka: IC Christina Ofi Daimont Cat,CZ x otec: IC Emillis Muf Daimont Cat,CZ

počet koťat: 2

pohlaví: kocourek - Forseti - BML ns 11 31 

         kočička - Frigga - BML ns 11           

Více fotek koťátek najdete na: elbamo.rajce.idnes.cz/F-vrh%2C_Christina_Muf/

kocourek Forseti:

kočička Frigga:

Dne 22.9.2013 se naší Christince narodila 2 koťátka, jedno je černě stínované a druhé černě stínované s barmským ředěním. Koťátka výborně prospívají a po týdnu nabrala 2,5-násobek své porodní váhy. S koťátky se už seznámil i táta Muf.

Dlouho jsme vybírali pro koťátka jména a nakonec jsme se nechali inspirovat severskou mytologií. Kocourek dostal jméno FORSETI znamenající v překladu "Předsedající" či "Ten, kdo stojí v čele", jedná se o severského boha spravedlnosti, míru a pravdy, tvůrce a ochránce zákonů, který dokáže utišit každý svár a hádku a je patronem všech diplomatů a vyjednávačů. Kočičku jsme pojmenovali FRIGGA podle severské bohyně, která je patronkou mateřství, rodinného života i manželství, je známá svou moudrostí a jako jediná z bohů zná osudy všech a může do nich v určité míře zasahovat.

Po 11 dnech koťátka otevřela oči. Po 14 dnech koťátka mají 4-násobek své porodní váhy a už se pohybují po pelíšku.

S naší dcerkou Bárou se věnujeme koťátkům každý den, popovídáme si s Christinkou a hladíme koťátka i kočičí mámu v pelíšku. Bára je nadšená a už se moc těší, až koťátka povyrostou a budou si s ní víc hrát :-) Koťátka budou od mala zvyklá na kontakt s dětmi.

Koťátkům jsou už 4 týdny a už objevují svět mimo pelíšek. Každým dnem jsou šikovnější a šikovnější :-) Christinka je bedlivě hlídá a když uzná, že už objevování bylo dost, odnáší koťátka jedno po druhém do pelíšku. Koťátka se nás nebojí a zvědavě nám s Bárou očichávají ruce a přibíhají si pro pohlazení.

Koťátkům je 5 týdnů, zase o kousek povyrostla a jsou zvědavější a šikovnější. Chodí už dělat potřebu na záchůdek a ochutnávají, co dobrého dostává Christinka do misky. Zatím je ale pořád kočičí mléko Christinky pro ně ta nejlepší dobrota.

Koťátkům je už 6 týdnů. Jsou to pěkní cvalíci, v neděli jsme je vážili - Forseti 770g a Frigga 670g. Koťátka jsou velmi čistotná, spolehlivě chodí na záchod. Kromě mlíčka od mámy Christinky milují masíčko, kočičí kapsičky a tvaroh s kondenzovaným mlíčkem Tatrou. Perou se spolu jako dva čertíci, ale pak společně usínají kdekoliv, kde je spánek a únava přemůže :-) Umí už brousit drápky na škrabadle a ráda po něm šplhají. Táta Muf o ně starostlivě pečuje a čistí je, někdy víc než máma Christinka, až máme strach, aby koťátkům po jeho mytí zůstala nějaká srst na těle.

Frigga i Forseti jsou velmi kontaktní, rádi se mazlí, milují hlazení a pozornost. Zvědavě pozorují našeho ročního synka a nebojí se ho. Rostou z nich kočičáci s typickou burmilí povahou a dělají nám jenom samou radost :-)

Koťátkům je už 7 týdnů, v neděli Forseti vážil 895g a Frigga 795g. Jsou neúnavitelná :-) hrají si, pořádají závody po bytě, honí se s Mufem a Christinkou. Dokáží už vyšplhat téměř kamkoliv. Nechají se bez problému pohladit od Báry a Kubíka. Potom spolu usínají spokojená a unavená na kočičím odpočívadle přitulená k sobě navzájem nebo k Mufovi a Christince.

Koťátkům je už 9 týdnů, Forseti váží už 1,19kg a Frigga 1,04kg. Bez problémů přes židli vylezou i na stůl a když se honí po bytě tak dupou jako malé stádo koníků :-) Jsou velmi umazlení, bez problémů se nechají vzít do náruče a pochovat. Jsou to velcí jedlíci, nejraději mají masíčko a kočičí kapsičky, ale stále ještě cucají mlíčko od Christinky. Náš syn Kubík koťátka miluje, je z nich nadšený :-) a velmi rád je pozoruje.

Koťátkům je už 13 týdnů, Forseti váží 1,64kg a Frigga 1,31kg.

20.12. odjela Frigga s paní Pavlou do nového domova do Ponětovic u Brna, dlouhou cestu zvládla na jedničku a v novém domově ji očekávaly 3-letý Ondra a fenečka Nikky. Přejeme Friggušce krásný dlouhý kočičí život, v rodině paní Pavli se bude mít báječně

23.12. odjel do nového domova do Rakovníku s paní Petrou a její maminkou Forseti, myslím, že byl velké vánoční překvapení pro Petřiny děti, Samuela, Sáru a Sofinku, a velký vánoční dárek. Podle prvních zpráv se Fíček (Forseti) báječně adaptoval a má se výborně. Přejeme Forsetimu krásný dlouhý kočičí život!!!

Děkuji Pavle i Petře za první zprávičky o Frigušce a Fíčkovi (Forseti) v nových domovech !!!

Po 16 dnech v novém domově (7.1.2014) paní Pavla vrátila Friggu zpět k nám domů z důvodu nečistotnosti (v ložnici 4 - 5x počurala peřinu v posteli a 1x gauč v obýváku). Po návratu k nám se Frigguška chovala bez problémů, jako kdyby nikdy od nás neodešla, i když ji naše kočičí smečka nepřijala pěkně a braly ji jako vetřelce. Po 3 dnech si Mufíček očuchal Friggu a začaly si spolu hrát a honit se. Za celou dobu, co byla Frigga u nás chodila čurat i kakat do svého kočičího záchodu a byla vzorně čistotná, neskutečně umazlená, hravá a společenská kočička. Nechala se hladit od Báry i Kubíka, skákala mi do náruče a nejraději se nosila a tulila ke mně jako miminko. Jediná nehoda, která jí se stala  druhý den ráno po příchodu k nám, byl docela dost pozvracený pelíšek, ve kterém spala (bohužel spolykala chlupy z kočičí hračky, takže vyzvracela čirou šťávu s pár chlupy), ale to byla opravdu jediná nehoda, za kterou ani chudinka nemohla. Po třech dnech u nás odjela Frigga s paní Gábinou ke své nové rodině se 2 dětmi do Perninku, kde má kočičí kamarádku (akční a společenskou 2-letou červeně mramorovanou britskou kočku Megi alias Jenny Sweet Rose,CZ) a fenku zlatého retrívra. Celá rodina je z ní nadšená a jsou moc rádi, že mají Friggušku, nejvíc paní Gábina, které se splnil sen o umazlené kočičce :-) Frigguška od prvního dne spí s paní Gábinou v posteli :-), je vzorně čistotná (má k dispozici 2 kryté záchody bez dvířek, do jednoho chodí čurat a do druhého kakat), skamarádila se s kočičkou Megi a hraje si s dětmi. Dokazuje to i krásná smska od paní Gábiny: "Tak vám musím sdělit, naprosto úžasná kočka, miláček všech, mazel největší, spí s námi, což mi hrozně chybělo, baští, blbne i s britkou, prostě paráda. Děkujeme :)" Já jsem moc šťastná, že se Frigguška má výborně a že má rodinu, která jí rozumí, miluje ji a snaží se, aby se u nich cítila a hlavně měla báječně !!! Ona si to holka kočičí zaslouží, to mi věřte !!! :-)

V čem byl problém v domově u paní Pavli? Frigga, od nás do nového domova paní Pavli, odcházela jako velmi čistotné koťátko, které 100% vědělo, kde jsou a na co se používají kočičí záchody, již od věku 5 týdnů bezpečně chodila čurat i kakat na záchůdek. Já osobně si myslím, že problémem byl hlavně nevhodný kočičí záchod s dvířky, na které nebyla od nás zvyklá (my máme pro kočky kryté záchody BEZ dvířek), další 2 záchody byly otevřené, z toho jeden pod kuchyňskou linkou, kde se nemohla pořádně postavit - upozorňovala jsem na tenhle fakt paní Pavlu. Do otevřených záchodů se Frigga ani jednou nevyčurala za celou dobu pobytu. Také bývalé majitelky měnily polohu kočičího záchodu, jednou za dveřmi ložnice, pak krytý záchod byl umístěn do technické místnosti... Další fakt byl, že v ložnici v jedné posteli s dospělými spalo i 3-leté dítě, kterému se občas v noci stala "nehoda", takže i tohle mohlo Friggu ovlivnit, aby se vyčurala do postele.

Přeji Friggušce spokojený dlouhý kočičí život :-) Ještě chci poděkovat za rady, konzultace i podporu Jindře Burianové a Markétě Kollmannové, dále Petře Týčové, že byla ochotná si vzít Friggušku k Fíčkovi, aby byla koťátka spolu a HLAVNĚ paní Gábině Zíkové, že to s Frigguškou zkusila, i když věděla o problému v bývalém domově, že ji chtěla a neváhala ani minutku :-))) DÍKY MOC !!!

P.S. Po 17 dnech v nové rodině, jsme zjišťovali, jestli je všechno s Friggou vpořádku. Paní Gábina nám poslala tuto smsku: "Naprosto, s britkou si úžasně hrajou, pijou z jedné misky, malá jí jídlo velký a obráceně :-) spí mezi mnou a manželem :) a ani jednou se nevyčurala jinam než do záchodku. Chodí už na společný a vůbec s tím nemají problém. Je skvělá, jsme z ní úplně hotovy a britka úplně ožila :)     CO VÍC SI MŮŽE CHOVATEL PŘÁT? :-)

Forseti (Fíček) v novém domově:

 

TOPlist